Veľkí aj malí, partneri či konkurenti, vo vašom okolí ho už zrejme viacerí podnikatelia využili. A s najväčšou pravdepodobnosťou podnikajú úspešne ďalej. Reč je o biznis úvere. Zo slova, ktoré sa stále vyslovuje veľmi opatrne, je však bežný nástroj riadenia podnikových financií. Prinášame tri dôvody, prečo je to tak. Lacné peniaze Rozšírenie zabehnutej výroby, zväčšovanie už existujúcich oddelení či nákup potrebného vybavenia na pracovisko. Nepúšťate sa do ničoho neznámeho, máte know-how, osvedčené procesy a jednoducho potrebujete peniaze, vďaka ktorým môžete napredovaťa konať „skokom“, nie krôčik po krôčiku. Navyše, čiastkové riešenia, ako napríklad kúpiť iba polovicu výrobnej linky, nie vždy dávajú ekonomický zmysel. V takomto prípade je biznis úver pomerne jednoduchým a lacným spôsobom, ako sa za pár stoviek dostať k tisícom eur, ktoré vám môžu priniesť obrat v desaťtisícoch či státisícoch. Je to určite lacnejšie než premárnená príležitosť. Finančný vankúš Ktovie, koľko geniálnych nápadov pohorelo na nezvládnutom riadení cash flow. Stačí, že potrebujete prijať jedného špičkového programátora alebo skúseného manažéra, a problém môže byť na svete. Nábor, mzda, zariadenie pracoviska, to všetko musíte platiť hneď, zatiaľ čo prvé finančné prínosy môžu byť otázkou mesiacov. Podnikateľský úver vám poskytne potrebné financie na dlhšie obdobie, zároveň sa finančná záťaž rozloží na viacero splátok, ktoré sú pre firmu „ľahšie stráviteľné“ a hlavne úplne predvídateľné. Aj keď požičať si peniaze niečo stojí, pri výhodnom úroku to môže byť pre firmu oveľa menší risk než natiahnuť firemný rozpočet na hranu možností. Rýchlejšia realizácia nápadu Aj skúsení investori, ako napríklad Bill Gros, zakladateľ spoločnosti IdeaLab, ktorá počas 20 rokov investovala do vyše 100 firiem, hovoria, že nápad, realizácia, biznis model a financovanie sú pre rozbeh firmy veľmi dôležité. Ale ešte väčší podiel na jej úspechu má načasovanie. To sa ukázalo ako najdôležitejšie až v 42 % prípadov. Ten správny moment nemusí byť rozhodujúci iba pri založení firmy ako takej, ale aj pri spustení nového projektu, produktu či služby. No v správnom momente treba mať aj správne množstvo peňazí. Sú odvetvia, kde je rozdiel medzi prvým a druhým väčší než medzi druhým a posledným. The post 3 rozumné dôvody, pre ktoré sa oplatí využiť biznis úver appeared first on Noveuvery.
3 rozumné dôvody, pre ktoré sa oplatí využiť biznis úver Veľkí aj malí, partneri či konkurenti, vo vašom okolí ho už zrejme viacerí podnikatelia využili. A s najväčšou pravdepodobnosťou podnikajú úspešne ďalej. Reč je o biznis úvere. Zo slova, ktoré sa st
prejsť na článokHypotekárny úver (hypotéka) je dlhodobý úver hlavne na financovanie investícií do nehnuteľností. V dnešnej dobe kúpa nehnuteľnosti bez hypotéky je pre väčšinu ľudí takmer nemožná. Čím sa hypotéka líši od iných úverov a na aké účely ju môžete využiť?
prejsť na článokKamkoľvek sa pozrieme, z každej strany vidíme a počujeme, ako nám niekto požičia peniaze. Aj keď je hypotéka a úver všeobecne veľmi lukratívny biznis pre banky, na trhu existujú ešte iné produkty a finančné inštitúcie tieto produkty poskytujúce, ktoré by
prejsť na článokAmerická hypotéka nie je skutočným hypotekárnym úverom. Ide o spotrebiteľský úver zabezpečený nehnuteľnosťou. Najčastejšie ju využívajú ľudia, ktorí nemôžu alebo nechcú dokladovať účel použitia finančných prostriedkov. Kedy sa oplatí ju využiť?
prejsť na článokStavebný úver môžu využiť len ľudia, ktorí vopred plánujú a vedia si dobrovoľne šetriť. A to je hlavný kameň úrazu pri nízkej miere sporivosti na Slovensku. Využijú ho len ľudia, ktorí sa neriadia heslom "Lepšie splácať ako sporiť".
prejsť na článok