Tenisti z Lučenca vo finále Detského Davis Cupu

Posledný septembrový víkend sa naši tenisti z klubu TK Hradová Lučenec zúčastnili finálových bojov v súťaži Detský Davis Cup, v kategórii chlapci do 10 rokov. Tím chlapcov v zložení Tomáš Ďuriš, Július Slavkovský, Matúš Húsenica a Jakub Podhora si zahrali finále v bratislavskom NTC a zúčastnilo sa na ňom 12 najlepších tímov z celého Slovenska. Cesta do finále nebola jednoduchá, chlapci si ho museli vybojovať. V júni sa zúčastnili oblastného kola v Sliači, kde si na tenisových kurtoch vybojovali prvé miesto. Následne postúpili do regionálneho kola, ktoré sa konalo začiatkom septembra v Žiline, kde si taktiež uhrali krásne prvé miesto. Na podujatí v NTC štartovala stovka detí do 10 rokov, po 12 družstiev chlapcov a dievčat. Deti počas podujatia ako prvé otestovali úplne nový povrch, ktorý bol v Národnom tenisovom centre dokončený pár dní pred zahájením podujatia. Finále trvalo tri dni a naši chlapci si zmerali sily s družstvami TK Classik Bratislava, s ktorým prehrali 2:3 na zápasy. Následne hrali s družstvom TK Košice Mladosť, s ktorým vyhrali 2:3 na zápasy a v boji o piate miesto im nestačili sily a prehrali tesne s družstvom Betliara 2:3 na zápasy. V súťaži najlepších tak obsadili 6. miesto. „Veľmi nás teší, že chlapci sa dostali až do finále, kde si uhrali krásny výsledok. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí sa na podujatí zúčastnili a boli jeho súčasťou – deťom, rodičom aj trénerom. Síce patríme k menším klubom na Slovensku, no už druhý rok sme potvrdili, že robíme maximum pre rozvoj tohto krásneho bieleho športu v našom regióne. Naše dvere sú otvorené pre všetkých nádejných tenistov“ , povedal Martin Podhora z tenisového klubu TK Hradová Lučenec. #image_1823042008 { width: 100%; } #image_1439384478 { width: 100%; } #image_1560180380 { width: 100%; } #section_1903635675 { padding-top: 30px; padding-bottom: 30px; } #section_1903635675 .ux-shape-divider--top svg { height: 150px; --divider-top-width: 100%; } #section_1903635675 .ux-shape-divider--bottom svg { height: 150px; --divider-width: 100%; }

prejsť na článok

Chlapci získali v Žiline prvé miesto

Naši tenisti sa 27. mája zúčastnili turnaja družstiev v Žiline v kategórii CHLAPCI DO 10 ROKOV. Turnaj sa hral skupinovým systémom, kde chlapci najprv vyhrali v skupine A a postúpili do finále s víťazom B skupiny. Následne sa hralo finále Lučenec Lieskov

Veľký úspech našich najmenších tenistov

8. mája 2023 sa naši najmenší tenisti Miško Krasnay, Betka Gánoczi a Magdalénka Faludi zúčastnili turnaja družstiev v Lieskovci pri Zvolene. Pre každého z nich to bol vôbec prvý turnaj. Najprv porazili Žiar nad Hronom a aj Tím Lieskovca “B”, a tak si zabe

Karol Kučera zavítal na tenisové kurty do Lučenca

V dňoch 15.-16. septembra sa v Lučenci v športovom areáli Rocket Club pre mestskom kúpalisku konal jedinečný tenisový turnaj Pohár prezidenta STZ.  Mladší dorastenci a mladšie dorastenky z troch regiónov (Západoslovenský tenisový zväz, Stredoslovenský ten

Tlačová správa: Kde zostali potreby detského pacienta?

História sa opäť raz opakuje a tak ako to už býva v slovenskom zdravotníctve zvykom, všetky potrebné riešenia sa dosahujú... Zdroj

Dvojturnaj v Galante bol plný prekvapení: Do finále postúpili nováčikovia súťaže

Galanta, 29.3.2019 – Krajský turnaj Trnavského a Bratislavského kraja pozná svojich víťazov. V športovej hale v Galante sa počas dvoch dní rozhodovalo o postupujúcich do celonárodného finále najlepšej školskej súťaže vo florbale floorball SK LIGA. Okrem p