Všetko to začalo pred pár mesiacmi. Symbol lietajúcej ryby nás inšpiroval k tomu, aby sme grantový program vyhlásený v septembri 2013 pomenovali rečníckou otázkou „Môžu ryby lietať?“. Bola to veľká výzva pre všetkých šikovných a nadšených ľudí, ktorí vedia ako spojiť zdanlivo nemožné – vášeň pre zlepšovanie sveta okolo seba a podnikanie. Do uzávierky grantového programu sa ich prihlásilo 97, čo prekonalo všetky naše očakávania. Spomedzi nich sme vybrali 16 projektov, ktoré najlepšie spĺňali tri hlavné kritériá spoločensky prospešného podnikania – pozitívny spoločenský dopad, perspektívny biznis model a potenciál tímu Výsledky grantového programu sme vyhlásili 18.decembra v Connecte. Okrem všetkých ocenených sa ho zúčastnili aj Laco Kossár, predseda správnej rady Nadácie Provida, Michal Štencl, zakladateľ Sygic, na diaľku aj zakladateľ internetového kníhkupectva Martinus Michal Meško a Soushiant Zanganehpour, ktorý vedie Skoll Centre for Social Entrepreneurship na Oxford Said Business School. Šesť projektov sme prijali do Inkubátora, ktorý je súčasťou grantového programu. Úspešným žiadateľom poskytneme vďaka podpore od UniCredit Bank štipendium vo výške 2000 eur a mentoring v procese tvorby a rozvoja svojho podnikateľského zámeru. Na konci programu získa najúspešnejší projekt 3000 eur na svoj budúci rozvoj. Šancu úspešne rozbehnúť svoj podnikateľský zámer dostali Divadelno-krajčírska dielňa združenie Animus Apertus, N. Čeligová so svojím unikátnym Pexesom pre nevidiacich, OZ Pre prírodu s projektom Ochrany genofondu ovocných stromov, projekt Recyklovaný dizajn od Dany Vlčkovej, Pracovno integračná dielňa od n.o. Relevant a Združenie učiteľov telesnej výchovy, ktorí chcú podporiť pohyb detí v školách v rámci projektu Pauzička. Vybrali sme 10 najlepších projektov, ktoré postúpili do druhej fázy programu pod názvom „Investičný grant“. Počas prvých troch mesiacov budúceho roku budeme spolu s vybranými finalistami pracovať na doladení a finalizácii predložených zámerov a príprave na ich prezentáciu pred komisiou. Tá v marci 2014 rozhodne o štyroch najlepších projektov, ktoré budú podporené sumou do výšky 12 000 eur. Šancu získať zaujímavú finančnú podporu tak majú organizácie alebo združenia zaoberajúce sa vývojom mobilných zariadení pre nepočujúcich, ochranou životného prostredia a krajiny, kariérnym poradenstvom, inteligentnou energetikou či podporou slovenského remeselného dizajnu Grantový program „Môžu ryby lietať?“ tak úspešne odštartoval a my vás budeme na tomto mieste odteraz podrobne informovať o všetkom čo bude nasledovať. Zároveň pre vás pripravujeme zaujímavé informácie o konkrétnych projektoch, pretože každý v sebe ukrýva úžasný príbeh plný nadšenia, silnej vôle, odhodlania a záujmu robiť z nášho sveta krajšie miesto pre život. Presne v duchu myšlienky Michala Meška, zakladateľa internetového kníhkupectva Martinus: „Keby každé podnikanie bolo spoločensky prospešné, svet by bol krajším miestom.“
V decembri sme vám predstavili prvé lietajúce ryby, ktoré postúpili do grantového programu „Môžu ryby lietať?“. Desať rybiek sa tešilo z veľkého úspechu, keď že do programu sa spolu prihlásilo až 97 projektov. No už vtedy všetci vedeli, že grant vo výške
Keď dieťa dostane svoje prvé okuliare, môže to byť zaujímavý a niekedy aj trochu nezvyčajný zážitok. Je dôležité pomôcť mu Čítať viac The post Dieťa prvé okuliare appeared first on iOPTIKA OČNÁ OPTIKA.
prejsť na článokAktualizované redakciou 28. 3. 2024 Pred menštruáciou je bolesť a citlivosť pŕs považovaná za úplne normálny prejav fluktuácie [] The post Bolesť pŕs: Kedy k nej najčastejšie dochádza? Poznáme 5 hlavných príčin! appeared first on prezeny.
prejsť na článokV obci Habovka sa uskutočnilo celoštátne kolo postupovej súťaže a prehliadky hudobného folklóru dospelých Vidiečanova Habovka 2023. Článok Poznáme výsledky Vidiečanovej Habovky 2023 zverejnilo Národné osvetové centrum - Kultúrno-osvetové zariadenie s celo
prejsť na článokPrebehlo prvé odborné školenie pre streleckú verejnosť v Banskej Bystrici. Témy boli: Prvá pomoc, tlmiče, krajná núdza, nutná obrana. Príspevok Prvé odborné školenie na strednom Slovensku je zobrazený ako prvý na O Zbraniach.
prejsť na článok