Niekedy neustriehnete údržbu bazéna a prekvapí vás zmena farby vody, zápach alebo mazľavosť vody a dna bazéna. Ako si s tým poradiť? Toto sú najčastejšie problémy s bazénovou vodou a ich riešenia: Voda v bazéne je zelená, hnedá alebo žltá Za zozelenanie vody môžu riasy a baktérie. Pre takto znečistenú vodu je typický aj zápach, klzké dno a steny bazéna. Ak preventívne nepoužívate žiaden prípravok proti tvorbe rias, musíte ich teraz odstrániť chlórovým prípravkom, ktorý všetky riasy a baktérie zahubí. Návod je vždy na obale, všeobecne platí, že v priebehu 24 hodín by mala mať voda pôvodnú farbu. Ak nie, budete ďalej postupovať podľa návodu na čistenie. Potom vodu v bazéne poriadne prefiltrujte a možno budete musieť prepláchnuť aj filtračnú náplň. Skvelými pomocníkmi sú tzv. algicidy (slúžia na prevenciu a hubenie rias) alebo flokulanty, ktoré vás zbavia zelenej vody tak, že nečistoty z rias vyzrážajú. Tie klesnú na dno bazéna, kde ich môžete povysávať bazénovým vysávačom. Ideálne sú prípravky, ktoré sú kombináciou viacerých funkcií – dezinfekčná aj hubiaca riasy. Voda v bazéne je kalná Klasicky ide o problém so zlými hodnotami pH a tvrdosti vody. Odmerajte ich, či sa pohybujú v týchto číslach: pH: 7,0-7,4 a tvrdosť: pod 18 °N. Pre prípad, že tieto hodnoty nie sú dodržané, musíte mať doma prípravky na ich vyrovnanie. Tento problém sa bude s bazénmi stávať často, preto majte správne čistiace prostriedky vždy v zásobe. Voda v bazéne je mastná alebo mazľavá Príčinou sú hrubé nečistoty vo vode ako tráva, hmyz alebo listy. Tie sa odstraňujú špeciálnym vysávačom a sieťkou. Skvelou prevenciou je nechodiť sa kúpať s mejkapom, nakrémovaným telom opaľovacími prípravkami a ani v oblečení. Ďalšou príčinou môže byť upchatý filter alebo znečistený piesok v ňom. Piesok sa má vymieňať každé dva roky, preto si vždy poznačte do kalendára, kedy ste ho menili. Piesok je spočiatku ostrý, časom sa zbrusuje a zrniečka sa môžu vyhladiť, čím strácajú čistiacu schopnosť. Ak je voda príliš znečistená viacerými faktormi, niekedy sa (hlavne finančne) oplatí bazén úplne vypustiť a vyčistiť a napustiť novou vodou. Preto si náklady na čistenie skúste najprv zvážiť. Príspevok Znečistila sa mi voda v bazéne. Čo teraz? je zobrazený ako prvý na Bazény MADASI s.r.o..
Autor: Poolman Dátum: 25.01.2023 Čítanie na: 5 min. Kto by nechcel osviežujúci kúpeľ v krištáľovo čistej vode v bazéne? Pre mnohých je tento sen bohužiaľ možný len v hotelovom bazéne, pretože doma voda na kúpanie často nie je taká bezchybná.
prejsť na článokČo môže byť v horúcom lete príjemnejšie ako možnosť schladiť sa vo vlastnom bazéne v súkromí svojej záhrady. V tomto článku sa pozrieme na užitočné tipy, ako sa správne starať o vodu v bazéne, aby bolo kúpanie v ňom vždy príjemným zážitkom.
prejsť na článokPáčia sa vám rôzne rodinné domy s bazénom v katalógoch? Aj vy môžete mať nádherný dom, ktorý sa vám tak páči. Pri krásnom dobe je veľmi vhodné mať umiestnený aj bazén. Či budete mať nafukovací bazén alebo si ho necháte urobiť priamo do zeme, je už čisto n
Máte vonkajší bazén? Čoskoro ho opäť začnete využívať, lebo leto je už takmer tu. Viete, aké sú 4 základné kroky pri pravidelnej údržbe bazénovej vody? Toto sú oni: Odstraňovanie hrubých nečistôt Pravidelná kontrola hodnoty pH Pravidelná kontrola tvrdost
prejsť na článokBazénové vysávače a dôvody, prečo ich mať pri bazéne
prejsť na článok