PSYCHIN je nezávislé dobročinné záujmové združenie s cieľom zlepšovať úroveň duševného zdravia a celkovej kvality života ľudí v každom veku na Slovensku.
Občianske združenie PSYCHIN Inštitút duševného zdravia a pohody rozvíja svoje aktivity v oblasti prevencie, podpory a ochrany duševného zdravia a psychickej pohody. Zameriavame sa na také aktivity a praktické riešenia, ktoré prinášajú reálne zlepšenie kv
Nedávno sme sa s našim pripravovaným projektom Šikana: nájdi pomoc a bezpečie zapojili do grantovej výzvy Nadácie pre deti Slovenska. Sme veľmi radi, že spomedzi 125 žiadateľov z celého Slovensk
Obmedzenie sociálnych kontaktov, izolácia, strata zamestnania či ekonomickej istoty. Opatrenia spojené s koronavírusom, zasiahli takmer do všetkých oblastí nášho života. Dlhodobo musíme čeliť doposiaľ nepoznaným výzvam.
V rámci našich aktivít za zlepšovanie duševného zdravia aktuálne pripravujeme komplexný preventívno-intervenčný projekt zameraný na vzdelávanie, prevenciu a aktívne riešenie problémov v oblasti šikany a šikanovania.
Pitie alkoholických nápojov má aj na Slovensku silnú tradíciu. Po alkohole zvykneme siahať v momentoch radosti, smútku, osláv, zoznámení, rozchodov, priateľských stretnutí, keď sa snažíme zahnať chmúrne myšlienky, nudu alebo pijeme len tak zo zvyku.
V našej spoločnosti sa otvorene rozpráva o škandáloch, sexe, financiách, náboženstve či iných háklivých témach. Napriek tomu, že sa považujeme za otvorenú spoločnosť, aj tak existujú mnohé dôležité veci, o ktorých sa žiaľ hovorí len veľmi málo. Medzi ne u
Pomoci v oblasti s duševného zdravia sa venujeme už viac ako 10 rokov. Neustále stretávame ľudí s bezradnosťou a frustráciou z toho, ako na Slovensku (ne)funguje zdravotná starostlivosť oblasti duševného zdravia.