Nie každý má to šťastie, že býva v dome so záhradou. Presne vám budú venované nasledujúce riadky. Pozrieme sa na to, ako si v kvetináči vytvoriť nádhernú skalku. Môžete ju umiestniť na stôl v obývačke, na balkón, terasu, ale pokojne aj na záhradu. Začíname ! Na začiatok si vyberte správnu nádobu. Slovo „správna“ v tomto prípade nie je úplne presné, pretože môžete použiť v podstate čokoľvek. Skalku si totiž môžete vytvoriť aj v plechovke od tuniaka, alebo vo väčšom plastovom vedre, či fľaške. Výber je len na vás. dobrým riešením pre naozaj malé byty, alebo balkóny, sú však jednoznačne kvetináče, ktoré môžete zavesiť. Tak vám nebudú zaberať miest na stole, alebo zábradlí. Ak také nemáte k dispozícii, stačí urobiť zopár dierok na okraje akejkoľvek nádoby, previazať cez nich špagát a závesný kvetináč je na svete. Nezabudnite na to, aby sa na dne nádoby, v ktorej budete svoju skalku vytvárať, nachádzali aj odvodňovacie otvory, teda zopár dierok. Ak použijete konzervy, jednoducho ich poprepichujte pomocou klinčeka a kladivka. Pri plastových nádobách bez otvorov, vám pomôže nahriata kovová ihla, ktorou dierky ľahko vytvoríte. Nechajte im dostatok priestoru Od toho, ako veľkú nádobu použijete, môžete pestovať jednotlivé druhy rastlín a taktiež ich množstvo. Pravidlom je, aby rastlinky neboli príliš natlačené. Každá z nich, by mala mať okolo seba aspoň centimeter priestoru. Takto sa k nej dostane dostatočné množstvo vzduchu a svetla. Okrem toho sa nebudú tlačiť ani ich korene, ktoré by inak bojovali o vodu a miesto. Nezabudnite na drenáž Na dno nádoby nezabudnite umiestniť niekoľko väčších kamienkov. Takto vytvoríte drenáž, takže nadbytočná voda stečie. Vďaka tomu nebudete bojovať s premokrením, ktoré tieto druhy rastlín neobľubujú. Pôdu na pestovanie si vyrobíte tak, že zmiešate hrsť záhradníckeho substrátu s dvoma hrsťami piesku. Článek Ako vytvoriť skalku v kvetináči se nejdříve objevil na Rohnisch.
Skalka v kvetináči prináša niekoľko výhod. Nezaberá veľa miesta, takže si ju môžu spraviť aj obyvatelia panelákov. Je nenáročná na prípravu, ale aj starostlivosť, nemusíte sa báť ani veľkých mrazov. Rastliny vám nevymrznú.
prejsť na článokReďkovky sú zeleninou, ktorú zvládne vypestovať aj úplný začiatočník. Povedzte teda tento rok nie mdlej zelenine zo supermarketov a vypestujte si vlastné reďkovky, napríklad aj v kvetináči na balkóne. Pokiaľ budete pamätať na ich pravidelné polievanie, bu
prejsť na článokJe možné pestovať tekvice ako izbové rastliny? Ako sa to dá? Je to komplikované? Odpovede na tieto a mnohé ďalšie otázky sa dozviete v článku.
prejsť na článokKedy ste naposledy jedli zeler? Ochutnali ste ho aj v surovom stave? A viete o tom, že si ho ľahko vypestujete aj v kvetináči? Prečítajte si viac o tom, ako a prečo pestovať zeler.
prejsť na článokOchutnali ste už niekedy Budhov čaj? Alebo čaj z jahodovej mäty? A čo čaj z bôľhoja lekárskeho? Tieto čaje vynikajú pozitívnymi zdravotnými účinkami. A vypestovať si ich môžete sami v BIO kvalite. Napríklad v kvetináči na vašom okne.
prejsť na článok